Mic ghid de shopping fără regrete

Mic ghid de shopping fără regrete

Îți mulțumim că faci parte din comunitatea RE-COLLECTIONS! Suntem platforma ta de modă circulară. Cumperi din selecția noastră de produse dar poți să și pui în vânzare ceea ce este în surplus în garderoba ta. 


CUMPĂRĂ

În shopul nostru din Șos.N.Titulescu nr.119 găsești săptămânal stocuri noi din colecțiile de outlet ale designerilor români sau din edițiile limitate ale brandurilor locale cu produse sustenabile. În plus, avem un spațiu suplimentar, dedicat selecției de produse pre-owned, în stare foarte bună, din garderoba privată a femeilor din comunitatea noastră. 


RETUR

Credem în shopping responsabil, așa că de fiecare dată te încurajăm să cumperi doar daca produsul ales iți este necesar în garderobă și apoi dacă iți este potrivit stilului și siluetei tale. În cazul în care ai cumpărat ceva și vrei să faci retur te asteptăm în magazin cu produsul nepurtat, cu etichetă și cu bonul de achiziție. Produsul returnat poate fi schimbat cu un altul similar sau iți facem refund în cont.VINDE

Un obicei sănătos este ca la începutul fiecarui anotimp să-ți evaluezi garderoba. Dacă ai produse în stare foarte bună, dar cu care nu mai rezonezi, atunci gândeste-te că faci un bine planetei dacă vor ajunge să fie purtate de altcineva din comunitatea noastră. Noi te putem ajuta să le pui în vânzare sau să le donezi. Dă-ne un email la adresa adriana.ancuta@re-collections.com și iți vom detalia cum putem sa-ți fim de folos. 


Impactul benefic pe care îl are tot ceea ce facem împreună pentru mediul înconjurător merită multiplicat. Ajută-ne să ajungem și la prietenele tale sau colegele de birou. Invită-le să ne urmărească pe social media sau sa ne viziteze shopul online. Îți mulțumim!

Înapoi la blog